6 lipca odbyła się już VI edycja akcji „Jedź bezpiecznie na wakacje”, organizowana w ramach „Drzwi Otwartych” naszego Centrum Motoryzacyjnego Unimetal w Złotowie.

W tym roku po raz pierwszy do dyspozycji klientów oddaliśmy nie tylko diagnostów z Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów, ale także wyspecjalizowanych mechaników z naszego nowo otwartego warsztatu.

Blisko 120 właścicieli samochodów skorzystało z okazji, by przed wakacjami bezpłatnie sprawdzić stan techniczny pojazdu w zakresie: zbieżności kół, stanu układu zawieszenia, sprawności hamulców oraz ustawienia świateł. Wykonane przez diagnostów badania techniczne ujawniły sporo usterek, pokazując, że dodatkowe przeglądy pojazdów to konieczność. Kierowcy uświadomili sobie, że niewiele trzeba, aby stało się nieszczęście.

Wzorem lat ubiegłych, wszyscy właścicieli pojazdów, którzy przyjechali 6 lipca na przegląd, brali udział w konkursie „Jedź bezpiecznie na wakacje”. Główną nagrodą był bezpłatny, kompleksowy przegląd techniczny oraz nagrody pocieszenia, m.in. gaśnice, trójkąty ostrzegawcze i apteczki.

Ponadto tegorocznej edycji towarzyszyły naprawdę duże emocje.  Ogłoszony w ubiegłym roku konkurs „Dbamy o Twoje bezpieczeństwo” miał swój finał właśnie 6 lipca! Każdy, kto w ciągu minionego roku dokonał przeglądu rejestracyjnego w OSKP Unimetal i odpowiedział prawidłowo na pytania konkursowe, brał udział w losowaniu nagrody głównej– skutera! Szczęśliwym posiadaczem jednośladu został Pan Czesław Kabattek ze Złotowa, który o wygranej dowiedział się telefonicznie, a już we wtorek odebrał wspomnianą nagrodę.

Podczas „Drzwi Otwartych” OSKP Unimetal nie zapomniano także o najmłodszych. Specjalnie dla dzieci zorganizowano konkurs plastyczny pod hasłem: „Super warsztat”.

Dodatkowo odwiedzający nasze Centrum Motoryzacyjne mogli w tym dniu, dzięki profesjonalnym alkogoglom,  sprawdzić jak widzimy świat po spożyciu alkoholu oraz uczestniczyć w pokazie udzielania pierwszej pomocy. Dla dzieci zorganizowaliśmy gry i zabawy. Najmłodsi świetnie bawili się także na zamku dmuchanym oraz podczas malowania twarzy.

Już dziś zapraszamy na przyszłoroczną – VII edycję „Akcji jedź bezpiecznie na wakacje”, podczas której w ramach czwartej edycji konkursu „Dbamy o Twoje bezpieczeństwo”, także zostanie rozlosowany skuter.

 „Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy szerokiej drogi.”

Pracownicy Unimetal Sp. z o.o.