1. Jesteśmy producentem kluczowych urządzeń diagnostycznych wchodzących w skład wyposażenia SKP.
A konkretnie produkujemy zintegrowane linie diagnostyczne, w tym: urządzenia do badania hamulców, urządzenia do badania zawieszenia, płyty do oceny zbieżności, szarpaki, centralną jednostkę sterującą całą linią diagnostyczną, urządzenia do badania hamulca najazdowego, urządzenia do badania złącz elektrycznych pojazd-przyczepa, testery EOBD. Pozostałe urządzenia, stanowiące uzupełnienie oferty,  są produkowane wspólnie z innymi wiodącymi producentami w Europie lub są wytwarzane specjalnie na nasze zamówienia wg naszych standardów i wymagań przez uznanych europejskich producentów pod naszą marką.

2. Integrujemy wszystkie kluczowe urządzenia z naszą Centralną Jednostką Sterującą.
Dzięki temu gwarantujemy pełną integrację przepływu danych i sterowania całym procesem diagnostycznym. Pozwoli to na spełnienie nie tylko wymogów prawnych (planowane zmiany w prawie), ale również daje możliwość zapisu danych oraz wygenerowania jednego zbiorczego raportu z badań. To niezwykle istotny fakt z punktu widzenia przyszłości.

3. Urządzenia najwyższej klasy.
Nasze urządzenia wyróżniają się nie tylko jakością wykonania, ale również:
- zaawansowaniem technologicznym (komunikacja bezprzewodowa, integracja całej linii),
- ergonomią (proste sterowanie, nawet za pomocą tableta) i estetyką (design szafki i programu komputerowego),
- jakością użytych podzespołów i elementów (zastosowano motoreduktory, sensory, falowniki z najwyższej półki).
Nasze urządzenia przechodzą wymagające certyfikacje w krajach Europy Zachodniej i sprawdzają się w praktyce w trudnych warunkach Europy Wschodniej.
Wszystkie kluczowe dla jakości procesy produkcyjne są przeprowadzane w naszej fabryce, począwszy od cięcia detali metalowych poprzez toczenie, gięcie, spawanie, malowanie, a kończąc na montażu układów elektrycznych i sterowania elektronicznego.
 
4. Opieka merytoryczna i doradztwo techniczne w trakcie inwestycji.
Dział Sprzedaży naszej firmy ma w swoich szeregach Doradców Techniczno-Handlowych, którzy są ekspertami w sprawach przepisów i wymagań technicznych dla SKP. 
Zapewniają stałą opiekę merytoryczną na etapie projektowania, przygotowania do montażu i odbioru stacji kontroli pojazdów. Za te kluczowe dla powodzenia inwestycji usługi nie pobieramy dodatkowych opłat.
 
5. Aktualne certyfikaty.
Nasze urządzenia dla SKP są zgodne z aktualnymi wymaganiami prawnymi i mają certyfikaty zgodności wydane przez ITS. Dzięki bliskości i stabilności firmy, Klient nie ponosi ryzyka przyszłych problemów z dostosowaniem wyposażenia do aktualnych wymagań prawnych i nie ma problemów przy odbiorze stacji przez Transportowy Dozór Techniczny (TDT).
 
6. Profesjonalny i pewny serwis.
UNIMETAL serwisuje urządzenia na terenie całego kraju na bardzo konkurencyjnych warunkach (co można sprawdzić i porównać).
Gwarantujemy dostęp do części zamiennych w rozsądnych cenach (w PLN!), nawet po wielu latach.
Bezproblemowa aktualizacja oprogramowania (przy umowach serwisowych aktualizacja jest darmowa - prosimy o kontakt z Serwisem).
 
7. UNIMETAL to pewność i stabilny partner na lata.
Firma działa na rynku motoryzacyjnym od ponad 60 lat. W gronie naszych Klientów mamy takich, którzy wyposażyli z nami nawet kilkanaście stacji kontroli pojazdów.
W ostatnich latach, dzięki postawieniu na technologię i jakość, UNIMETAL zdobywa rynki eksportowe i staje się uznaną marką w Europie i na świecie.
 
8. To my tworzymy diagnostykę i wyznaczamy standardy (nie tylko w Polsce).
Mamy własny dział rozwoju zatrudniający najwyższej klasy inżynierów mechaników, mechatroników i informatyków. Stosujemy najnowsze technologie i innowacyjne rozwiązania (nagrody za innowacje i świadectwa o innowacyjności).
Jesteśmy uczestnikiem wszystkich kluczowych targów techniki motoryzacyjnej w Europie (Automechanika we Frankfurcie, Promotec w Bolonii, Automechanika w Istambule, Automechanika w Moskwie, targi na Ukrainie, w Szwecji, Rumunii i Węgrzech, a także kilka imprez targowych w Polsce).
 
9. Liczby i twarde fakty przemawiają za nami.
Sprzedaliśmy ponad 6 000 linii diagnostycznych i jesteśmy wykonawcami kluczowych projektów w zakresie diagnostyki pojazdowej dla klientów prywatnych, korporacyjnych, a także uznanych instytucji badawczo-rozwojowych oraz szkół i służb mundurowych. 
Współpracujemy z Instytutem Transportu Samochodowego w Warszawie (ITS) oraz Przemysłowym Instytutem Motoryzacji w Warszawie i Łodzi (PIMOT).
 
10. Nastawienie na Klienta.
Wychodzimy z założenia, że powodzenie naszych Klientów jest naszym sukcesem. Stąd duża elastyczność i jakość obsługi Klienta w trakcie realizacji zamówień.
 
Zapraszamy do współpracy i prosimy o kontakt ...